Ile jest pytań na prawo jazdy ? Jest ich 3697.Egzamin teoretyczny na prawo jazdy staje się z roku na rok coraz większym wyzwaniem. Przed reformą egzaminu na prawo jazdy liczba pytań wynosiła 500, teraz jest ich znacznie więcej. Obecna baza pytań jest oficjalnie opublikowana na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, z tym, że pytania są niewyselekcjonowane na poszczególne kategorie, a także nie zawierają sugerowanej poprawnej odpowiedzi, więc nauka z nich jest raczej niemożliwa.

W głowach kursantów pojawia się szereg pytań związanych z egzaminem, na które odpowiemy w poniższym artykule.

1. Ile jest wszystkich pytań na prawo jazdy ?

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa opublikowało wszystkie pytania, które mogą się pojawić na egzaminie.
Dokładna ich liczba na rok 2022 wynosi - 3697 pytań. Pytania z biegiem czasu zmieniają się, po wejściu nowych przepisów baza jest aktualizowana. W roku 2019 zostały usunięte pytania ze względu na wejście nowych przepisów (brak obowiązku posiadania dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie OC oraz dowodu rejestracyjnego).

Z tym że ta ilość (3697 pytań) są to pytania na wszystkie kategorie prawa jazdy: A, B, C, D, T a także prawo jazdy na tramwaj.

2. Ile jest pytań testowych na poszczególne kat. A, B, C, D, T ?
Kategoria A - 1378
Kategoria B - 2125
Kategoria C - 1455
Kategoria D - 1457
Kategoria T - 1271

2.1. Testy na prawo jazdy 2022.
W roku 2022 zostały dodane nowe pytania, głównie dotyczące pieszych na przejściach. Zostały także usunięte pytania nieaktualne.

Jak ta zmiana może wpłynąć na pytania na prawo jazdy ?
Mogą nastąpić niewielkie zmiany w pytaniach lub baza pytań może być rozszerzona o zagadnienia, których zmiany dotyczą np:
- Ograniczenia prędkości,
- korytarz życia,
- pierwszeństwo pieszego,
- punkty karne,


Dlaczego suma wszystkich pytań dla danej kategorii przekracza wcześniej zapowiedziane 3697 pytań?
Dzieje się tak, ponieważ pytania testowe na prawo jazdy powielają się. Oznacza to, że np. przy niektórych pytaniach dla kategorii B i C występują identyczne pytania.

3. Czy muszę uczyć się wszystkich 3697 ?
Nie trzeba uczyć się wszystkich. Jeżeli chcesz zdać pozytywnie i bezbłędnie egzamin, musisz się nauczyć wszystkich pytań dla kategorii którą zdajesz na egzaminie.
Przykładowo dla kategorii B są to 2125 pytania.

4. Gdzie mogę się nauczyć poprawnych testów na prawo jazdy 2022 z oficjalnej bazy Ministerstwa ?
Jak wspominaliśmy na początku tego artykułu. Na stronie ministerstwa są wszystkie pytania, z tym że nie ma na nie odpowiedzi i nie odwzorowują prawdziwego egzaminu.
Pytań możesz nauczyć się w specjalnie przygotowanym kursie na naszej stronie, gdzie opracowaliśmy wszystkie pytania, które pojawią się na egzaminie państwowym.
Link do kursu:
Prawo jazdy - Testy Kategorii A, B, C, D, T


Napisane dnia 29-12-2021 17:00 przez etestynaprawojazdy
Powered by CuteNews
Nasz test rozwiązano już razy. Dołącz do nas już dziś!