Egzamin w WORD przed rozpoczęciem kursu w OSK oraz co to PKK?

Egzamin teoretyczny w WORD przed przystąpieniem do kursu na prawo jazdy?

Według aktualnie panujących zasad odnośnie przystępowania do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego nie trzeba rozpoczynać kursu na prawo jazdy w ośrodku szkolenia kierowców. Ponadto, zajęcia z wiedzy teoretycznej prowadzone przez ośrodki szkolenia kierowców nie wymagają obecności kursanta.
Część kursantów oczywiście nie zrezygnuje z uczęszczania na zajęcia, ponieważ chce posłuchać wykładów instruktorów oraz się doszkolić w grupie. Jednak większość osób po prostu nie ma na to czasu i jeżeli jest taka możliwość to opuszczają zajęcia. Jest to całkiem rozsądny wybór dla kogoś kto jest w stanie pouczyć się indywidualnie w domu bądź w innych miejscach przez aplikację mobilną.

Zacznijmy od tego, że kursant może przystąpić do egzaminu teoretycznego w WORD zanim w ogóle zapisze się na kurs w OSK o ile będzie w posiadaniu wymaganych dokumentów.

Wymagane dokumenty w celu zapisania się na egzamin teoretyczny w WORD :

1. Dowód dokonania opłaty
2. Ważny dokument tożsamości
3. Numer PKK (Profil Kandydata na Kierowcę)

Po zdanym egzaminie teoretycznym, kandydat powinien zapisać się do ośrodka szkolenia kierowców w celu odbycia zajęć praktycznych (jazd pojazdem). Po ukończeniu kursu praktycznego, można zapisać się na egzamin praktyczny w WORD.

Numer PKK ? - Profil Kandydata na KierowcęAby przystąpić do egzaminu w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego, a nawet żeby zapisać się na kurs na prawo jazdy do ośrodka szkolenia należy mieć nadany numer PKK. Jest to indywidualny numer nadawany każdemu kandydatowi, po którym jest on rozpoznawany w ośrodku szkolenia oraz w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Jak go zdobyć?

1. W pierwszej kolejności należy zrobić badania lekarskie w zakładzie medycyny pracy, gdzie kandydat jest badany pod różnymi względami. Jeżeli lekarz stwierdzi, że kandydat może kierować pojazdami wystawi orzeczenie lekarskie.
2. Kandydat posiadający już wystawione orzeczenie lekarskie, musi przygotować aktualne zdjęcie jak do dowodu osobistego 3,5cm x 4,5cm twarzą na wprost, zrobione maksymalnie 6 miesięcy wcześniej.
3. Wraz ze zdjęciem, dokumentem tożsamości, dokumentem potwierdzającym adres zameldowania, orzeczeniem lekarskim, , należy udać się do urzędu miejskiego, złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy. Zostanie założony profil kierowcy oraz nadany indywidualny numer PKK.
Napisane dnia 15-03-2018 14:42 przez etestynaprawojazdy
Powered by CuteNews
Nasz test rozwiązano już razy. Dołącz do nas już dziś!