Pierwszy samochód dla młodego kierowcy

Zdaję na prawo jazdy i szukam dobrego, nieawaryjnego pojazdu. Co wybrać?
Coraz częściej młodzi kierowcy, zaraz po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, mają możliwość korzystania z auta rodziców bądź, dostają w prezencie na 18 urodziny samochód. Jest to oczywiście bardzo wygodne, dla młodej osoby ale nie każdy rodzic może na to pozwolić i niezupełnie dobry jest to pomysł.

Z rozsądnego punktu widzenia na pierwszy samochód nie polecę Ci BMW za 50 tys złotych, nie dlatego, że twierdzę, że Cie na nie nie stać, ani nie dlatego, że nie lubię BMW. Pierwszy samochód powinien być jak najmniej awaryjny, bezpieczny, ekonomiczny oraz niedrogi w eksploatacji, a BMW do takich nie należy. Polecam przede wszystkim samochody wyposażone w napęd na przednią oś, ze względu na to, że samochody tylnonapędowe łatwo wprowadzić w poślizg, a na tym akurat Tobie nie powinno zależeć ;) Aut z napędem przednim na rynku jest dużo więcej, więc po prostu unikaj Mercedesów i BMW, poza tylnym napędem są dosyć drogie w eksploatacji, zdecydowanie nie tego szukamy na Twoją pierwszą brykę.

Niezależnie czy jesteś kobietą czy mężczyzną, czy masz kasę, czy też nie, najlepszy pierwszy samochód dla Ciebie to będzie nieduży hatchback do 10 tys złotych. Uważam, że każdy powinien ustalić sobie swój okres próbny i kupić na ten czas auto, które może się zdarzyć, że zarysuje, wgniecie zderzak przedni, czy tylny przy parkowaniu i będzie to też normalna kolej rzeczy, dlatego też nie kupujcie od razu swojego wymarzonego supersamochodu, bo po prostu szkoda go nieumyślnie zniszczyć zanim nabierzecie wprawy w codziennej jeździe.

Hatchback do 10 tys złotych ?
Szczególnie polecam i zachęcam abyście zwrócili uwagę na auta niemieckie oraz japońskie. Słyną z niezawodności, a ich eksploatacja jest niedroga. Samochody takie jak:
 • Toyota Yaris
 • Toyota Corolla
 • Volkswagen Polo
 • Volkswagen Golf
 • Audi A2
 • Audi A3
 • Skoda Fabia
 • Seat Ibiza
 • Seat Leon
  to bardzo często spotykane modele na polskich drogach i nie przez przypadek. Są jednymi z lepszych samochodów, ekonomiczne, mało awaryjne i bezpieczne a ceny ich są nienaganne.

  Historia auta używanego
  Pamiętajcie aby dokładnie sprawdzić przeszłość kupowanego samochodu! Przede wszystkim należy oglądać pojazd z kimś, kto zna się na motoryzacji i jest w stanie zlokalizować usterki. Jeżeli takiej osoby znajomej nie posiadacie, umówcie się na przegląd samochodu w warsztacie, w przypadku, gdy sprzedający nie ma nic do ukrycia powinien się na taką czynność zgodzić.

  Pamiętajcie! – jeżeli do wyboru macie dwa auta, jedno posiada ładniejszy kolor a drugie jest lepszego stanu technicznego, wybierzcie lepszy stan techniczny a nie będziecie żałowali. Nie kupujcie samochodu oczami!
  Powodzenia w szukaniu odpowiedniej pierwszej furki oraz wesołych świąt, życzy ekipa e-testynaprawojazdy.pl
 • Napisane dnia 21-12-2016 18:23 przez etestynaprawojazdy
  Powered by CuteNews
  Nasz test rozwiązano już razy. Dołącz do nas już dziś!