Zmiany w prawo jazdy kategorii B

Zmiany dla kierowców posiadających prawo jazdy kategorii B.

Polski rząd chce wprowadzić zmiany do panującej ustawy na temat prawa jazdy kategorii B. Planowane jest rozszerzenie zakresu uprawnień o prowadzenie pojazdów motocyklowych trójkołowych. Projekt wprowadzony został na rzecz niepełnosprawnych, aby ułatwić im możliwość prowadzenia pojazdów.Poseł Paweł Szramka proponuje wprowadzić zmiany, według których osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B przez okres minimum 3 lat mogłaby prowadzić motocykle trójkołowe.
Na dzień dzisiejszy do prowadzenia trójkołowego motocykla należy posiadać prawo jazdy kategorii A. Dla osób o pełnej sprawności fizycznej nie jest to trudne aby uzyskać daną kategorię, natomiast osoby niepełnosprawne mają znikome szanse na zdanie egzaminu praktycznego. Uzasadniano, iż prowadzenie motocykla trójkołowego jest bliższe prowadzeniu samochodu osobowego niż prowadzeniu motocykla.
Projekt wpłynął do parlamentu w czerwcu 2018 roku. Jeżeli komisja zaakceptuje zaproponowane zmiany w ustawie, nowe przepisy mogłyby wejść w życie jeszcze w tym roku.
Napisane dnia 12-09-2018 13:45 przez etestynaprawojazdy
Powered by CuteNews
Nasz test rozwiązano już razy. Dołącz do nas już dziś!